Antykwariat internetowy Kalinoteka

O Antykwariacie

... wszystkie drogi prowadzą do książki ...

Antykwariat Kalinoteka powstał w 2006 r. jako kontynuacja i rozwinięcie mojej pasji kolekcjonerskiej. Książki i czasopisma sprzedawane są w ramach działalności gospodarczej. W przypadku moich prywatnych kolekcji, które również oferuję w ramach antykwariatu internetowego, na podstawie umowy kupna-sprzedaży lub drogą wymiany. W stałej ofercie antykwariatu internetowego znajdują się książki używane i czasopisma z zakresu szeroko pojętej humanistyki (historia, socjologia, literaturoznawstwo, nauki społeczne, polityka itp.), nauk ścisłych (matematyka, fizyka, inżynieria i technika, geografia). W zbiorach znaleźć można także duży wybór literatury pięknej polskiej i obcej, w tym rzadkie wydania z lat 1901-1939 i 1945-1989. Osobny dział, w jaki ubogacony jest antykwariat internetowy, stanowią książki z dedykacjami autorów, które z należytą starannością są odpowiednio oznaczane w opisie. Każda książka z oferty jest szczegółowo oceniana pod względem stanu zachowania. Szczególnie pod względem kompletności stron, obecności dedykacji, wpisów, pieczątek bibliotecznych itp. Niezwykle ważne są dla nas szczególnie najwyższej jakości – zarówno pod względem oryginalności, doskonałego stanu, czy też wartości kolekcjonerskiej, książki. Antykwariat dba o to, aby oferta była stale poszerzana o książki rożnego rodzaju, które sprostają oczekiwaniom każdego, kto kocha książki i to co wraz ze sobą niosą..

Kalinoteka to głównie antykwariat internetowy obejmujący sprzedaż na terenie kraju i za granicę. Sprzedaż antyków, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich za granicę i publikacji - książki antykwariat - jest możliwa wyłącznie w zakresie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z dnia 23 lipca 2003 r. z późniejszymi zmianami (Dz. U. 2003. nr 162, poz. 1568).

W ramach antykwariatu, oferujemy także możliwość odbioru w Warszawie. Nasz punkt odbiorów mieści się na Powiślu w księgarni Chopin University Press przy ul. Okólnik 2. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.